در سال های قبل مهم ترین خبری که میشد از قابلیت های جدید اینستاگرام شنید اضافه شدن یک فیلتر و افکت جدید بود اما حال با پیشرفت و رشد قابل توجه امکانات اینستاگرام کاربران امکان این را دارند تا متن آهنگ را در استوری های خود نمایش دهند تا دوستانشان هم بتوانند با آنها همخوانی نمایند. ویژگی همخوانی آهنگ در استوری اینستاگرام از امروز برای برخی از افراد در دسترس قرار گرفته که به زودی برای همه فعال و قابل استفاده خواهد شد.

این ویژگی جدید که از امروز در دسترس برخی از کاربران قرار گرفته به صورت خودکار متن موزیک را پیدا کرده و دیگر نیازی نیست تا کاربر تمام متن را به صورت دستی تایپ کند و برای استفاده از قابلیت مورد بحث، کاربر باید یک استیکر Music به استوری خود اضافه کند و آهنگ مورد نظر را جست و جو نماید تا در صورتی که متن آهنگ (لیریک) نیز به صورت آنلاین وجود داشته باشد، کاربر می تواند از فونت ها و طراحی های مختلف برای کلمات متن استفاده کند. کاربر همچنین می تواند تنها بخشی از موسیقی را به انتخاب پخش کند.

 

 

پس از باز شدن استوری توسط دنبال کنندگان شما متن آهنگ به صورت خودکار نمایش داده می شود که در صورت لمس موسیقی ادامه پیدا میکند و مخاطب می تواند اطلاعات بیشتری درباره صاحب اثر کسب نماید. لازم به ذکر است که پیش از معرفی قابلیت جدید، کاربران اینستاگرام در صورت تمایل به اضافه کردن لیریک، باید متن را به صورت دستی وارد می کردند.

امکان اضافه کردن متن آهنگ همین حالا در اختیار تمام کاربرانی که استیکر Music برایشان فعال است قرار دارد. کافی است این استیکر را به استوری خود اضافه کنید و با جست و جوی آهنگ مورد نظر، لیریک آن را هم در استوری نمایش دهید. البته اگر متن آهنگ در دسترس نبود اینستاگرام با یک نوتیفیکیشن موضوع را به اطلاع کاربر می رساند.