در یکی از پست های قبلی درباره اینترنت تاریک یا همون دارک وب با عنوان ” دارک وب دنیای تاریک اینترنت ” نوشتیم که یکی از اصطلاحات به کار برده شده در این مقاله ” هش ” بود که می خواهیم در این مقاله کوتاه به شما هش رو توضیح دهیم که هش چیست؟ نحوه کرک کردن آن به چه شکل است؟

 

 

هش چیست؟

به عباراتی هش گفته میشه که به صورت خاصی کد گذاری شده مثلا شما در تلگرام عبارت “سلام” رو ارسال میکنید، بعد از خارج شدن از حساب شما به صورت Rsjlk6ds4s در میاد (برفرض گفتم و این اعداد رو از خودم در آوردم) و بعد از وارد شدن به حساب هدف شما، این پیام مجددا به شکل “سلام” در میاد.

هش ها انواع مختلفی دارند که میشه از md5، sha1 و sha128 نام برد. این مدل ها همه ی هش ها نیستند و میشه گفت معروفترین های اون هستند. فرق هایی که با هم دارند اینه که md5 32  کاراکتر و در sha1 40 کاراکتر، sha256 به تعداد 40 کاراکتر و sha512 تعداد 128 کاراکتر دارد.

در ابتدا باید الگوریتم هش را دریافت کنیم که از ابزار مختلفی که میتوان آنهارا هش کرد استفاده میکنیم که در انتهای مطلب چند تاشو براتون معرفی کردم.

این نکته رو بهتون بگم که ممکنه نتونید همه ی عبارات هش رو کرک کنید چون این سایت هایی که به شما معرفی خواهیم کرد صرفا هش هایی رو که از قبل کرک کرده بودند رو سرچ میکنند و به شما میدهند.

 

سایت hashkiller مناسب هش های md5 و sha1 است.

 

سایت crackstation مناسب برای کرک کردن مدل های هش زیر است:

md2 و md4 و md5 و md5_hex و md5-half

sha1 و sha224 و sha256 و sha384 و sha512

whirlpool

ripeMD160

MySQL 4.1

QubesV3.1BackupDefaults