براتون تا الان زیاد پیش اومده که بخواهید تماستون رو ضبط کنید، اگه سیستم عاملی که ازش استفاده میکنید اندروید باشه کارتون خیلی راحت تره. راه های مختلفی وجود داره که ما میخواهیم تو این پست بهش بپردازیم.اول شاید براتون سوال باشه این کار غیر قانونی نیست؟ در این مورد باید خودتان سراغش بروید و ببینید در چه موردی قصد استفادشو دارید، شاید یکی برای اخازی این کارو انجام بده یکی برای اذیت کردن دوستش یا هزار تا استفاده ی دیگه. به شما هم پیشنهاد میدیم اول این موضوع رو پرس و جو کنید که به دردسر نیوفتید.

راه اول: با استفاده از google voice میتونید تماستون رو ضبط کنید

اگه google voiceرو داشته باشید ضبط کردن تماس کار سختی براتون نخواهد بود و اگه هم حساب کاربریشو ندارید بازم مسئله ی بزرگی نیست چون میتونید به سادگی یک حساب کاربری بسازید و ازش استفاده کنید.

برای استفاده از این قابلیت باید این قابلیت رو فعال کنید. که هم اینکارو از وب انجام بدید یا اینکه از طریق اپلیکیشن مخصوص انجام بدید که هر دو راه رو به شما توضیح خواهیم داد.

 

راه اول از طریق وب

دارد وبسایت google voice شوید و به وسیله ی منوی کشویی سمت چپ روی گزینه setting بزنید همونطوری که توی شکل توضیح دادیم. و سپس گزینه ی call رو انتخاب کنید. در پایینترین بخش گزینه ی incoming call options وجود دارد. از این طریق شما میتونید تماستون رو ضبط کنید. برای فعال کردن این گزینه بر روی سمت راست کلیک کنید تا روشن شود.

 

راه دوم از طریق اپلیکیشن اندروید

صفحه رو به سمت پایین بکشید و گزینه ی calls رو میتونید مشاهده کنید. در setting شما گزینه ی advanced call setting رو میبینید و بعد از کلیک بر روش گزینه ی incoming call options رو فعال کنید.

وقتی یکی از مراحل بالا رو یک بار طی کنید نیازی نیست بعد از هر تماس دوباره این کار ها رو تکرار کنید و بعد از یک بار انجام این کار برای همیشه فعال میشود. با استفاده از google voice فقط شما قادر به ضبط تماس های ورودی هستید.

اگر هم نیاز به ضبط تماس تلفنی هستید صفحه کلید رو باز کنید و شماره 4 رو وارد کنید. در این حالت به هر دو کاربر پیغام میدهد که تماس ها در حال ضبط شدن هستند. برای متوقف کردن هم کافیه دوباره شماره ی 4 رو بزنید. بعد از این اتفاقات فایل صوتی در google voice شما ذخیره خواهد شد.

 

اپلیکیشن ضبط تماس، Call recorder – ACR

این یه حقیقته که google voice بسیار راحت تره ولی قابلیت های زیادی هست مه نداره. مثلا ضبط خودکار مکالمه ها موقع تماس برای کاربران مقدور نیست. خوبی دیگری که به نسبت google voice داره اینه که پیامی به طرفی نمیده که این مکالمه در حال ضبط است.