کار اصلی سیستم کلودفلر آسانتر کردن کردن نگهداری از سایت هاست. بعضی ها به اشتباه کلودفلر را به عنوان CDN میشناسند ولی در واقع کار این سرویس بیشتر از CDN است. در واقع خدمات کلودفلر DNS، CDN ، security (امنیت)  و optimization (بهینه سازی)  است در پست های بعدی در مورد DNS توضیح میدهیم.

اگر بخواهیم هر کدام از موارد ذکر شده را انجام دهیم، برای هر مورد نیز به یک متخصص در انجام اون کار داریم، ولی در سرویس cloudflare میتوانید همه ی این کار ها را انجام دهید. البته لازمه که بگم خود cloudflare چهار سطح برای پنل های خود درنظر گرفته که در ادامه مطلب هر بخش را به طور کامل توضیح خواهیم داد.

 

CDN

CDN مخفف کلمه ی content delivery network است که به معنای شبکه تحویل محتواست. شبکه های cdn تعداد زیادی سرور در جهان هستند که وظیفه ی آنها نشان دادن محتوای مورد نظر از نزدیک ترین سرور است. کار کلودفلر در این ضمینه این است که اگر سرور شما مسدود یا برای دقایقی خارج از دسترس شود کلودفلیر آخرین اطلاعات را نمایش میدهد.

به عنوان قابلیت دیگه ی CDN ها میشه به صرفه جویی کردن توی پهنای باند مصرفی وبسایت ها نام برد. استفاده کردن از کلودفلر به شما امکان مشاهده سایتتون از IPV6 رو هم خواهید داشت

 

بهینه سازی سایت با cloudflare:

اگر کمی به مسائل وب آشنایی داشته باشید میدونید که بهینه سازی وبسایت برای بهتر شدن سایت موضوع حیاتیی هست. Cloudflare به صورت خودکار تعداد اتصالات رو کاهش میده تا سرعت دسترسی بالاتر باشه. کلودفلر تعداد درخواست ها در هر دو طرف سرور و کاربر کاهش میده.

یکی از کارهایی که این سیستم برای بهینه سازی سایت انجام میده حذف کاراکتر های بی مورد و اضافی از سایته.

کلود فلر باعث میشه از هدر و صفحات کش ذخیره کنه که همین باعث افزایش سرعت بارگذاری صفحات میشه.

 

DNS

اگر از سیستم DNS کلودفلر استفاده کنید میتونید با سرعت بالاتری به یوزر های سایتتون دسترسی داشته باشید. حتی با داشتن یک DNS مناسب میتونید جلوی حملات DDOS رو تا حدی بگیرید

 

امنیت (security)

کلودفلر ترافیک درخواستی کاربران را برسی میکند و در صورت مشاهده ی موارد مشکوک اتصال کاربر با سایت را قطع میکند. به همین دلیل، کلودفلر از نظر امنیتی هم خدمات خوبی به شما میدهد.

 

Web application firewall: یک سرویس مناسب ارائه شده ی توسط کلودفلر که در مقابل حملات Cross-site scription، SQL injection پاسخ خوبی میدهد.

کلودفلر قوانین مخصوصmod security دارد که  با تنظیمات خودکار در مقابل حملات ICMP و SYN و UDP ایزوله میشود

از همه مهمتر سیستم cloudflare در معمولی ترین پلن های خود کد گذاری SSL را دارد که در افزایش امنیت سایت تاثیر بسزایی دارد.