در ابتدا باید بدانید که SEO ( سئو ) اختصار کلمات search engine optimization می باشد و به معنای بهینه سازی موتور جستجو می باشد که امروز یکی از مهم ترین مباحث دنیای وب می باشد . متاسفانه پیچیدگی های زیادی داره که ممکنه گیج بشید، اما باید بهتون این مژده رو بدم که راه کاربردی برای پربازدید کردن سایت ( سئو ) را قابل فهم توضیح دادم که بتونید به روش های ابتدایی بازدید سایتتون رو بالا ببرید. شما همیشه این سوال براتون بوده که چرا گوگل یک سری از سایت هارو توی اولین پیشنهاداتش میزاره، خب باید بگم همش مربوط به همین مورد سئو ( SEO ) هست و رتبه ی سئو مربوط به رفتار سایته و اگه شما موفق عمل کنید به حدی که میخواهید میرسید.

 

 

این خیلی واضحه که تمام ادمین های سایت ها و سازنگان سایت ها، رتبه در سرچ انجین گوگل براشون مهمه و هر چند وقت یک بار یک سری چیز های مشخص را عوض میکنند که رتبه در گوگل بالاتر برود. دلیل اهمیت این موضوع اینه که هرچقدر رتبه ی شما در گوگل بالاتر برود بازدید های شما هم بالاتر میره و خودتون میدونه این به چه معنیه. هر استفاده ای که میخواهید از سایتتون بشه خودتون میدونین مهمترین موضوع اینه که بازدید بالاتری داشته باشید، برای مثال اگه سایت فروش باشید قطعا بازدید بیشتر مشتریای بیشتری رو براتون به همراه داره. سئو به حدی اهمیت داره که بازاریاب های حرفه ای اکثر تمرکز خودشون رو بخش موتور های جستجوگر میکنند و سعی میکنند از این طریق به فروش بیشتر برسند. و میدونن از این طریق حدود 8.5 درصد به شانس خریده شدن محصولشون کمک کردن!

خب الان فک کنم به اندازه کافی اهمیت سئو رو فهمیدید، پس در ادامه مطلب برای شما راه های کاربردی برای بهینه سازی سایتتون برای گرفتن امتیاز مثبت سئو رو بهتون یاد میدیم

 

چیزهایی که باعث عملکرد آهسته ی سایت شما میشن رو پاک کنید

  براتون پیش اومده که خواستید قابلیت هایی رو به سایتتون اضافه کنید که بقیه به سایتتون جذب شن. اما این قضیه مال گذشته ست و باید بهتون بگم الان باید بیشتر به فکر سرعت بالاتر سایتتون باشید چون اولویت الان مردم اینه. ممکنه داشتن سرعت پایین تو سایت بازدید کننده رو حتی قبل از بارگذاری صفحه منصرف کنه و به دنبال سایتی بره که سرعت بالاتری داره. به همین سادگی یه دسته ی زیادی از کاربران و بازدید کننده رو از دست میدهید.

 

 اضافه کردن لینک سایت های مرتبط

شاید با خودتون این فکرو کنید که اضافه کردن لینک وسط مطلبتون یا حتی انتهای مطلب به عنوان منبع بهتون ضرر میرسونه (یا در مواقع خاص تصور پیشرفت!) باید بهتون بگم این تصور غلطیه و لینک دادن برای ارجاع به سایت مربوط اصلا کار اشتباهی نیست و میتونه کمک زیادی به شما بکنه

 

مطلبی که میگذارید برای روبات نیست

سعی نکنین کلمات کلیدی رو خیلی ماشینی و کتابی بنویسید چون باید رو مغز انسان و کاربرای خودتون تاثیر بزارید نه رو مغز گوگل! طبیعیه که همه به دنبال اینن که بازدیدشون رو بین مردم بالا ببرن و برای اینکار باید رابطه برقرار کنید با مطالبتون. باید ببینید استفاده از چه جور دستور زبانی باعث جذب افراد میشه. سعی کنید صمیمیت رو از مطالبتون حذف نکنید.

 

سعی کنید از کلمات با معنی در آدرس دهی مطلب استفاده کنید

یکی از مهم ترین مسائلی که از نظر کاربران و حتی موتور های جستجو وجود داره اینه که سعی کنید بهترین نگارش رو در مطلب داشته باشید. همین استفاده ی درست از آدرس دهی با معنیه که میتونه تاثیر زیادی بر روی رتبه ی شما در موتور های جستجو داشته باشه.