مرورگرهای مختلفی چون گوگل کروم، موزیلا فایرفاکس و … حالتی را جهت ناشناس بودن شما در گشت و گذارهای اینترنتی آماده کردند که این قابلیت خیلی خیلی کم استفاده می شوند و اگر دوست دارید بدانید حالت ناشناس در مرورگرها private mode و Incognito چیست و چه کاربردی دقیقا دارد بهتر است این توضیحات خلاصه و کوتاه را در میهن سایبر بخوانید.

 

حالت ناشناس در مرورگرها بعضا با نام هایی چون «private mode» ،«Incognito» و … هم شناخته می شوند. حفاظت کردن از حریم شخصی با استفاده از این قابلیت کاملا نشدنی می باشد و اگر نگاهی به شرایط و مقررات استفاده از آنها داشته باشید متوجه می شوید که در اصل حریم شخصی شما آنقدرهم حفظ نمی شود.

 

حالت ناشناس مرورگر

حالت ناشناس مرورگر

 

به طور اساسی این حالت مرورگرها از جمع آوری کوکی هایی که برای ردیابی ترافیک شما توسط وبسایت ها استفاده می شود، جلوگیری می کنند. این موضوع برای شروع خوب است اما اگر می خواهید ناشناس باقی بمانید یا بهتر بگوییم تا حد امکان ناشناس باشید، اصلا کافی نخواهد بود و وبسایت های مختلف همچنان می توانند اطلاعاتی از کاربران خود جمع کنند و با استفاده از کش و آدرس آی پی کاربر، او را شناسایی نمایند.

اگر از ابزارهای تغییر دهنده IP مرتبط با مرورگر از جمله افزونه ها استفاده کنید چی؟ همه چیز بهتر می شود ؟ باید بگیم که بازهم کافی نبوده چرا که بیشتر این افزونه ها رمز نگاری مناسب و قدرتمندی ندارند و عمدتاً به کارکردهای داخل خود مرورگر محدود می شوند که این عملکردشان را تضعیف خواهد کرد. البته برخی از این ابزارها می توانند برای مخفی کردن آدرس IP و جلوگیری از ردیابی از طریق کوکی ها کاربرد داشته باشند.

اگر تمایل داشته باشید بهترین راه ممکن را که شبکه ی Tor چیست؟  قبلا خدمت شما معرفی کرده بودیم و بهترین گزینه موجود و با دسترسی آسان همین Tor می باشد ولی بازهم استفاده از حالت ناشناس مرورگرها بهتر از هیچ چیز هست و تا حدی برای کارهای غیرحساس مناسب می باشد .