همونطور که میدانید ویندوز ده با به روز رسانی های اخیرش گام بلندی برای ساده تر کردن ویندوز برداشته و این نسخه شباهت هایی به ویندوز 7 و از نظر کاربرد شباهت هایی به ویندوز 8 دارد. با قابلیت های جدید این ویندوز شما میتونید بهره وری از ویندوز را به شکل خوبی بالا ببرید. در ادامه ی پست برای شما نکات کاربردیی از استفاده کردن از ویندوز 10 ذکر میکنیم.

 

از نصب به صورت دستی (custom) استفاده کنید

ابتدایی ترین توصیه ی ما به شما این است که در هنگام نصب ویندوز از نصب به صورت دستی استفاده کنید. اگر هم تازه کار هستید و یا تا کنون به این مسئله توجه نکردید باید به شما این توضیح رو بدم که با انجام این کار شما میتونید جنبه های نصب ویندوز رو به دلخواه خودتون تغییر بدید، مثل تنظیمات شخصی سازی ویندوز.

 

پاک کردن پوشه ی فایل های قدیمی

اگر شما قصد استفاده از فایل های ویندوز قبلیتون ندارید میتونید با رفتن به control panel > system and security >  administrative tools >  disk clean-up و تیک گزینه ی previous windows installation  درون باکس لیست بزنید و از دست فایل های قدیمی راحت شوید.

 

میانبر های کیبورد جدید

این قابلیت های اضافی ویندوز 10 برای افرادی که با کیبورد زیادتر از موس کار میکنند میتواند زمان زیادی را صرفه جویی کند. با زدن کلید win+ arrow در یکی از گوشه های ویندوز دستور خاصی رو اجرا میکنه

مثلا زدن کلید  win +right arrow و سپس win +up arrow پنجره ی درحال اجرا رو به گوشه سمت راست بالا انتقال میده.

 

wifi sense زو در ویندوزتون غیر فعال کنید

اگه شما در مورد امنیت های ویژه ی ویندوز برای وای فای براتون اهمیتی نداره میتونید با رفتن به start>setting> network and internet > Wi-Fi> manage Wi-Fi setting  این تنظیمات رو خاموش کنید

با انجام این کار شما تمام وای فای هایی رو که قبلا با اونها اتصال داشتید رو فراموش میکنه.

 

تنظیمات شخصی سازی رو بهینه کنید

 

برای شخصی سازی تنظیمات به بخش start>setting> privacy بروید. از اینجا شما میتونید ب طور کامل مشخص کنید که کدوم نرم افزار میتونه از سخت افزار هایی مثل میکروفون و غیره استفاده کنه.

 

میتونید سیستمتون رو با اثر انگشت باز کنید

ویندوز ده روش جدید امنیتی به عنوان ویندوز سلام (windows hello) معرفی کرده است. البته لازم به ذکره که شما برای استفاده از این سرویس به یک دیوایس برای تشخیص اثر انگشت دارید
در صورت داشتن این سخت افزار میتونید با رفتن به قسمت start> setting> accounts> sign-in گزینه های مختلف قابل استفاده رو برسی کنید. در پست های بعد به شما آموزش دقیق این قسمت رو میدیم.

 

با استفاده از task manager برنامه های اجرا شده رو چک کنید

همچنین در ویندوز 10 قابلیت های جدیدی از جمله ارتقای task manager با طرح های جدید و کاربردی و اطلاعات قابل فهم و گراف های به درد بخور رو به همراه دارد.